Геній з Кіровоградщини побачив свій винахід уві сні (ФОТО)

Восьмикласнику з Олександрії Самуїлу Кругляку його винахід побачився уві сні. Кумир Нікола Тесла - Точними науками я захоплююся з дитинства, це все від тата, - розповів "КП" в Україні "підліток. - Спочатку була математика, а з сьомого класу додалася ще й фізика. Мені було цікаво вивчати всі фізичні процеси, особливо привернула увагу енергетика.

 

Кумиром юного винахідника став Нікола Тесла - хлопчисько просто зачитувався його працями. І одного разу підсвідомість переробило накопичену інформацію і видало Самуїлу уві сні конструкцію майбутнього винаходи.

- Я бачив електростанцію і видобуток електроенергії з хмари в тривимірному вимірюванні, - розповідає Самуїл. - Але тоді я ще не розумів всіх процесів, не вистачало знань.

Прокинувшись, хлопчик почав замальовувати і записувати все, що йому приснилося. Шкільний викладач, почувши ідею свого учня, лише похитав головою, мовляв, марення це все і суперечить законам фізики.

- На жаль, більшість наших вчених мислить стандартами, вважаючи, що неможливо отримати енергію з нічого, - говорить юний винахідник. - Однак навколо безліч ресурсів, які можемо використовувати, але не здогадуємося про це.

Оформити свій винахід належним чином Самуїл зміг тільки через два роки. Цей час минув на вивчення маси матеріалів по електроенергії. Провести ж експеримент і показати, що його винахід має право на життя, в рідній Олександрії було неможливо. Лише в лабораторії Малої академії наук у Кіровограді, куди завзятий школяр їздив, долаючи мало не щодня сімдесят кілометрів в один бік, йому вдалося втілити задумане.

Винахід запатентовано в США

За розрахунками юного фізика, однієї такої електростанції вистачить на те, щоб забезпечити енергією 82% населення Кіровоградської області. Щоб побудувати її, необхідно від 3 до 5 мільйонів доларів, але вже через місяць, запевняє школяр, вона окупить себе, а один кіловат енергії буде обходитися в три копійки.

Єдиний з України Самуїл представив свій метод видобутку електроенергії за допомогою іонізації хмар на Олімпіаді геніїв у США і отримав не тільки захоплені відгуки суддів, а й пропозиція вчитися в університеті SUNY Oswego Campus в Нью-Йорку зі стипендією в 700 доларів.

- Зараз я зупинився у знайомих в штаті Орегон, підтягую англійську мову і працюю далі над своїми розробками, - посміхається хлопець. - Планую посилити свою електростанцію трансформатором. Крім того, у мене є ще 5-6 інших проектів.

Навчання в університеті талановитий українець зможе розпочати наступного року. А поки що винахід 16-річного олександрійця запатентовано в США і ним активно цікавляться не тільки в Україні, але і за кордоном.

- За день мені надходить по 70 SMS на телефон з пропозиціями поспілкуватися щодо мого винаходу, - каже винахідник.

Своє майбутнє хлопець однозначно хоче пов'язати з фізикою і поки що, на жаль, з США. Стверджує: не важливо, в якій країні він знайде своє визнання, головне - щоб його винаходу приносили користь всьому людству.

Як це працює

- Електростанція складається з 50-метрової вежі, а навколо неї розміщені електроди висотою 150 метрів, - пояснює суть свого винаходу юний фізик. - На цій же висоті постійно знаходяться краплі води, які мають позитивний заряд. Вони притягуються до башти, яка має негативний заряд. Внаслідок цього над вежею виникає хмара, яка притягається до неї і викликає в електродах струм. Струм йде в акумулятор, а звідти подається до лампочки.

http://www.week.kr.ua/index.php/uk/sotsium/7177-genij-z-kirovogradshchini-pobachiv-svij-vinakhid-uvi-sni-foto

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2020. 52 канал Кировоград - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top